Tegyük szórakoztatóbbá életünket!
Az internet nem csak munkára és kapcsolattartásra, de szórakozásra is kiválóan alkalmas. Szerencsére a hagyományos kikapcsolódási formákhoz – zenehallgatás, filmnézés – is hozzá tud adni olyan extrákat, amik miatt érdemes ezeket is neten keresztül intéznünk.
Megszabadulás a DRM-problémáktól
A szórakoztatóipar elszántan igyekszik felügyelni, miként használjuk az internetről megvásárolt digitális szórakoztató anyagokat, holott mi egyszerűen csak élvezni akarjuk, amiért fizettünk. Az életünket megkeserítő DRM (digital right management, vagyis digitális jogkezelés) eltávolítása szerencsére általában elég egyszerű. Ha sok zenét szeretnénk konvertálni, a DRM Dumpster egy írható CD felhasználásával automatizálja a procedúrát. Egy másik lehetőség a Tunebite nevű, szintén fizetős alkalmazás, amely mindenféle médiáról eltávolítja a DRM-et. Ha pedig ingyen akarjuk megoldani a problémát, használjuk a jól bevált trükköt: írjuk ki CD-re a DRM-védett fájlt audio lemezként, és aztán rippeljük újra MP3-asként.
Javítsuk fel a zenék metaadatait!
Az iPoddal és az iPhone-nal való szoros kapcsolata miatt az iTunes az egyik legnépszerűbb médialejátszó napjainkban. De azért lehet rajta javítani, például a TuneUp Companion segítségével. Ez az ingyenes program automatikus átvizsgálja és frissíti a zenei metaadatokat, amelyek az album képanyagát, illetve a számokra, előadókra, albumokra vonatkozó információkat tartalmazzák, így egyszerűbben tudunk lejátszási listákat készíteni, és szebb képekben gyönyörködhetünk.
A TuneUp Companions nevű iTunes-kiegészítő automatikusan átvizsgálja és frissíti zenei metaadatainkat
Szinkronizáljuk az iTunest több PC-vel!
Szeretnénk, ha iTunes könyvtárunk hűségesen követne bennünket, bárhová is megyünk? A megoldás a SuperSync nevű 29 dolláros program, amely az interneten keresztül több gép között automatikusan szinkronizálja az iTunes könyvtárainkat, videóinkat, lejátszási listáinkat és sok mindent mást.
Netbookból médiacenter
A netbookok olyan kicsik, hogy könnyen magunkkal cipelhetjük őket bárhová, viszont a kapacitásuk is szerény – nem tárolhatjuk rajtuk minden médiaanyagunkat. De ha állandóan elérjük az internetet, az Orb szolgáltatással nagy kapacitású asztali gépünkről a netbookra, vagy Wii-re, illetve iPhone-ra is áramoltathatunk médiatartalmainkat. Így lakásunktól távol sem vagyunk elzárva az otthon felhalmozott szórakoztató anyagoktól.
Az Orb szolgáltatás segítségével az interneten keresztül hordozható eszközökre áramoltathatunk zenéket, videókat
Forrás: PC-World