Számítástechnika, Informatika

Minden ami Computer! Nick Rivers Informatikai oldala

hidden hit counter


Tippek Netezőknek

Életünk manapság szinte már elképzelhetetlen az internet nélkül. Ne is képzeljünk el ilyen borzalmat, helyette használjuk ki még inkább a világháló nyújtotta lehetőségeket! Tippcsokrunk elsősorban internetfüggőknek szól, illetve azoknak, akik azzá kívánnak válni.

A technika eredeti célja az, hogy a kényelmünket szolgálja. Miért van az, hogy a körülöttünk lévő tárgyak néha több problémát okoznak, mint amennyit megoldanak? Ha úgy érezzük, hogy digitális eszközeink a fejünkre nőnek, ne adjuk fel a reményt – tanácsainkból kiderül, hogy a munkában és a szórakozásban hogyan használhatjuk jobban, ügyesebben és biztonságosabban számítógépünket és digitális kütyüinket az internet segítségével.


 

Utazunk

Teljesen természetes, hogy otthonunktól, irodánktól megválva is hozzá akarunk férni megszokott számítógépes környezetünkhöz, illetve az azon keresztül elérhető dokumentumokhoz és ismerőseinkhez. Következzék most pár tipp a világgá szalasztott számítógép-felhasználók számára.

Wi-Fi világutazóknak

Manapság Wi-Fi nélkül – főleg külföldön – már mozdulni se tud az ember. Ha a világban járunk, nem kell reménytelenül kutatni internetkapcsolat után: a JiWire Wi-Fi Finder az ingyenes és fizetős hotspotokat egyaránt indexeli világszerte. Zoomolható térképen kereshetjük ki a helyet, ahol WiFi-t szeretnénk használni, és egy letölthető kliens segítségével akár iPhone-ról is hozzáférhetünk a hely Wi-Fi adatbázisához.

tipp1.jpg

A JiWire Wi-Fi Finder zoomolható térképén világszerte megkereshetjük a hotspotokat

 Munka útközben

Bár az ember alapvetően nem azért utazik, hogy közben dolgozzon, néha muszáj kapcsolatba lépni az itthoni munkatársakkal. Csoportmunkára az internet számos ingyenes eszközt kínál, közülük is kiemelkedik a Google választéka, amely e-mail (Gmail), naptár (Google Naptár) és dokumentumkezelő eszközöket (Google Dokumentumok) tartalmaz a munkacsoportok számára. Akiket inkább a virtuális találkozók lebonyolítására szolgáló konferencia-eszközök, fehértábla- és fájlmegosztási lehetőségek érdekelnek, tekintse meg a Vyew  kínálatát.

tipp2.png

A Vyew webhelye remek ingyenes csoportmunka-eszközöket kínál

 Adathozzáférés útközben

Ha utazás közben szeretnénk hozzáférni valami fontos fájlhoz, amit az asztali rendszerünkön hagytunk, próbáljuk ki a LogMeIn alkalmazást. Segítségével a böngészőn keresztül a távolból irányíthatjuk itthoni gépünket. A fizetős Pro verzióval fájlokat húzhatunk át, adatokat szinkronizálhatunk és még egy sor hasznos szolgáltatást élvezhetünk. Sőt, iPhone-ról is elérhetjük számítógépes asztalunkat. Az ingyenes LogMeIn Free mindössze a távoli „matatást” teszi lehetővé, de ha ezt kombináljuk valamilyen webes fájlmegosztó szolgáltatással (pl. Dropbox, lásd később), akkor máris mindent el tudunk hozni otthoni gépünkről.

 Videók és képek megosztása útközben

Ha a Flickr felhasználói közé tartozunk, próbáljuk ki a Flickr Uploadr nevű ingyenes eszközt, amely bámulatosan leegyszerűsíti a képek, videók letöltését, címkézését és megosztását a Flickren keresztül. Ha inkább a Google asztali képkezelő eszközére, a Picasára esküszünk, a Gmail fiókunkon vagy a Picasa Web Albums szolgáltatáson keresztül is pofonegyszerűen megoszthatjuk a képeinket.

 Minden e-mail közös felületről

A legtöbb felhasználónak több e-mail címe is van, amelynek rendszeres ellenőrzése fáradságos feladat; sokan el is bliccelik a feladatot, emiatt fontos levelek elsikkadnak, vagy késve kerülnek elolvasásra. Fokozottan igaz ez utazás közben, ahol létfontosságú lehet, hogy szükség esetén bármelyik postafiókunkhoz hozzáférhessünk. A Gmaillel megspórolhatjuk a napi körjáratot: a rendszer öt különböző címről is be tudja hozni a leveleket központi postafiókunkba. Emellett azt is megtehetjük, hogy az itt megírt e-maileket más címeken keresztül küldjük el. A beállítási lehetőségekhez a Beállítások -› Fiókok és importálás kiválasztásával juthatunk el.

 PC-k és mobilok szinkronizálása

Ha okostelefonunk, asztali PC-nk és noteszgépünk is van, minden találkozót három naptárhoz kell hozzáadni, és három különböző gépen kell karbantartani a kapcsolatok listáját. A megoldás ismét a Google. Ha napi programunkat a Google Naptárban tároljuk, kapcsolatainkat pedig a Google Kapcsolat segítségével kezeljük, a Google Mobile Sync kétirányú, vezeték nélküli szinkronizációs lehetőséget nyújt naptárunkhoz és kapcsolatainkhoz.

Ha pedig egy fontos fájlokkal teli mappát szeretnénk szinkronizálni különböző rendszerek között, irány a Dropbox nevű szolgáltatás, amellyel két gigabájtig ingyenesen szinkronizálhatunk adatot tetszőleges számú számítógép, illetve iPhone és iPod Touch között.

 

dropbox.jpg

A Dropbox internetes szolgáltatással két gigabájt adatot szinkronizálhatunk ingyenesen különböző rendszerek között

 Legyünk rendezettebbek!

A számítógépen tároljuk munkánk zömét, fontos tehát, hogy rendben tartsuk adatainkat. Utazás közben különösen bosszantó, ha kisebb káosz uralja gépünket, hiszen pont ilyenkor kellene, hogy kéznél legyen minden.

 Kezdjük a rendrakást a böngészőnk letöltéseit tároló mappával! A Firefoxban az Automatic Save Folder nevű ingyenes beépülő a fájlkiterjesztés vagy a származási hely alapján automatikusan az általunk megadott mappákba menti el a letöltéseket.

 

tipp6.png

Az Automatic Save Folder Firefox-kiegészítővel szabályozhatjuk, hogy a különböző típusú letöltések milyen mappákba kerüljenek

 Ha a teljes Windowsra szeretnénk kiterjeszteni ezt a funkciót, használjuk a Belvedere nevű ingyenszoftvert, amely hasonló automatikus fájlrendező lehetőséget nyújt.

belvedere.png

A Belvedere segédprogrammal a fájlkiterjesztések alapján rendezhetjük fájljainkat

 Fájlkeresés menet közben

Hiába rendeztünk minden fájlt a PC-n, sajnos még mindig ki vagyunk téve annak, hogy ebben a digitális szénakazalban nem találunk meg valamilyen fontos anyagot. Használhatjuk fájlkeresésre a Google Desktopot, vagy ha a Vistát, esetleg a Windows 7-et futtatjuk, az operációs rendszer beépített keresőjét is. Az asztali keresők sajnos folyamatosan indexelik fájlrendszerünket, ezt pedig egy akkumulátorról működő gépen kerülnünk érdemes. De ha megelégszünk az állományok nevében való, indexelés nélküli kereséssel, akkor próbáljuk ki az Everything nevű ingyenes keresőt, amely káprázatos sebességgel talál meg mindent a merevlemezen.

 

tipp7.png

Az Everything egyszerű, de villámgyors asztali kereső: annak is érdemes kipróbálnia, aki amúgy elégedett a Google Desktoppal, vagy a Vista beépített keresőjével

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 42
Tegnapi: 76
Heti: 1 120
Havi: 1 975
Össz.: 242 046

Látogatottság növelés
Oldal: Tippek netezőknek
Számítástechnika, Informatika - © 2008 - 2024 - nickrivers.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »