Tippek társasági lényeknek
Nem elég, hogy rajta „lógunk” az interneten, nem árt, ha barátaink és ismerőseink meg is találnak ott minket. Az erre szakosodott közösségi oldalak és blogok mind erre valók, de egy idő után rájövünk, hogy gyakran több bosszúságot képesek okozni, mint amennyi előny van belőlük. Nosza, vágjunk rendet!
Blogok frissítése egyszerűen
Az internetes szoftverekben a Microsoft kínálata általában elmarad a riválisoké mögött, de a Windows Live Writer az egyik kivétel. Aki blogolni akar, aligha találhat magának jobb eszközt. A remek alkalmazás csatlakozik a nagy blogplatformokhoz, és beépített képszerkesztő eszközökkel, előnézettel és sok minden mással segíti a blogger munkáját, továbbá integrálható a Flickr és Twitter fiókunkkal is. Ha több blogunk is van, érdemes egy helyről, egy felületről, azaz a Live Writeren keresztül karbantartanunk őket.
Tegyük kezesebbé a Twittert!
Manapság mindenki a Twitteren lóg, de a hely roppant népszerűsége ellenére a kaotikus felület egyáltalán nem könnyíti meg a szolgáltatás használatát. Ha nem akarunk bajlódni vele, próbáljuk ki az ingyenes Twitter kliens, a TweetDeck szolgáltatásait. Megjeleníti barátaink „csipogásait”, nyomon követi a kereséseket, és eszközöket biztosít a képek közzétételére.
Ha csak fél szemünket akarjuk rajtatartani a Twitteren, és semmi kedvünk állandóan azt vizslatni, nincs-e valami újság, próbáljuk ki a TweetBeep szolgáltatást, amely napi áttekintést nyújt a keresési kritériumainknak megfelelő Twitter-posztokról, így a csipogásokból csak a lényeget kapjuk.
Megzabolázott Facebook-üzenetek
A Facebook népszerűbb, mint valaha, több százmillió aktív felhasználó keresi fel nap mint nap. Ez jó hír a Facebook számára, viszont nem feltétlenül jó hír nekünk, mert azt jelenti, hogy ha nem vigyázunk, gyorsan maga alá temet bennünket a rengeteg beáramló értesítés, üzenet. Ha postaládánk állandóan tele van fényképalbumokról szóló értesítésekkel, meghívásokkal, visszaigazolásokkal, használjuk a Facebook Értesítések beállításait az adatfolyam megfékezésére. Ha pedig fogadni akarjuk az összes értesítést, de nem szeretnénk, hogy nagyon felhalmozódjanak postaládánkban, próbáljuk ki a NutschellMail nevű ingyenes szolgáltatást, amely általunk meghatározott időközönként kivonatot küld nekünk Facebook-aktivitásunkról.
A Facebookon precízen megszűrhetjük az értesítéséket, így fölösleges üzenetek nem zavarják az életünket
Személyes webközpont
Az ember rengeteg helyen és formában (blogon, közösségi portálokon, esetleg még a Wikipediában is) jelen van a hálón. Nem lenne jó, ha létezne egy olyan „internetes névjegy” módjára funkcionáló cím, ahonnan kiindulva ismerőseink mindenhová eljuthatnának, ahol csak tanyát vertünk az interneten? Az UnHub pont erre lett kitalálva. Az ingyenes szolgáltatás lehetővé teszi, hogy létrehozzunk egy egyszerű honlapot mindazokkal a hivatkozásokkal, amelyek webes jelenlétünket meghatározzák.
Az UnHub sávjából kiindulva ismerőseink könnyen megtalálják legfontosabb internetes állomáshelyeinket
Forrás PC-World